BOING! :) ... Pekdar! :)
...
...
Nowości! Amiga - Recenzje i opisy programów, sprzętu, gier i inne... Astronomia to świetne hobby! Engine3D - Quake, Doom II, Descent I, II, FreeSpaces, Heretic... itd. Informatyka - 1011000101001 Krótkofalarstwo - Jak mnie wciągło...=:) Gościli... Linux Debian m68k - Opis instalacji, moje boje itp. =:) Linki do ciekawych stron Macintosh - Udawany Jabol, opisy gier i programów Packet Radio - Amatroska sieć Krótkofalarska


Wspierane systemy:  Amiga OS4.1Data i czas utworzenia: 2012-10-26  23:11:00
tytuł: AmigaOS 4.1 Update 3 - Instalacja

napis


ikonkaPoniższy opis zawiera jedynie informacje, które dotyczą Amigi klasycznej.

Rozpakowanie archiwum
Niby sprawa prosta a jednak nie tak do końca. Po rozpakowaniu archiwum za pomocą LHA w pliku "ReadMe.txt" można przeczytać w punkcie pierwszym że, ważne jest aby rozpakować archiwum za pomocą systemowego programu "Unarc" Program UnArc a nie LHA. Rzecz rozbija się o bity protekcji plików, które są zawarte w archiwum aktualizacji. LHA rozpakowując archiwum nie ustawia ich poprawnie a robi to systemowy program Unarc. Jeżeli rozpakowałeś archiwum programem LHA, usuń rozpakowane dane i zrób to jeszcze raz ale już przy użyciu programu Unarc.

Ograniczenia z punktu widzenia Amigi klasycznej
W tej aktualizacji nie ma obsługi USB2.0 dla Amigi klasycznej. Użytkownicy klawiatury AmigaOne podłączonej poprzez adapter Lyra do Amigi 1200, raczej będą musieli zresetować ustawienia adaptera Lyra do domyślnych ustawień fabrycznych.

Co nowego dla klasyka? (ważniejsze)
 • Zaktualizowany program Instalatora.
 • Zaktualizowane sterowniki PATA i SATA.
 • Ulepszona stabilność DOS-a i szybsze działanie.
 • Zaktualizowane noty prawne.
 • Naprawiono zgłoszone błędy związane z obiektami współdzielonymi (Amiga shared object).
 • Zaktualizowane komponenty Intuition or GUI.
 • Zaktualizowane certyfikaty AmiSSL.
 • Zaktualizowana i ulepszona obsługa Warp3D.
 • Przyspieszenie grafiki 2D.
 • Stabilniejszy i ulepszony kernel.
 • Zaktualizowane MUI.
 • Ulepszony podsystem notyfikacji.
Wymagania aktualizacji
Tę aktualizację można zainstalować jedynie na Amiga OS 4.1u2. Aktualizacja nie zadziała na starszych wersjach systemu.

Instalacja
Uruchom instalator i wykonuj kolejno czynności, o które prosi instalator. Pamiętaj aby przed zainstalowaniem aktualizacji, koniecznie wykonać kopię zapasową partycji systemowej. Albo najlepiej wszystkich danych (ja tak zrobiłem), licho nie śpi.

Uruchomienie instalacji Warunki licencji aktualizacji trzeciej
Na drugiej "stronie" instalacji trzeba oczywiście zatwierdzić warunki licencji, zafajczamy kwadracik i klikamy Next. Zazwyczaj Instalator samodzielnie poprawnie ustawi ścieżkę dostępu do zasobu (partycja systemowa) gdzie ma być zainstalowana aktualizacja. W tym wypadku jest to SYS: gdyby jednak z jakiegoś powodu Instalator wskazał niewłaściwy zasób, wtedy należy ręcznie ustawić właściwą partycję.

Instalator wykonuje czynności przygotowawcze
Teraz instalator wykona kilka czynności, między innymi wykona kopię zapasową KickLayout oraz kopię ustawień preferencji Workbench-a. Klikamy w Next.

Kopiowanie plików
Kopiują się dane... długo to nie potrwa

Trzecia aktualizacja zainstalowana
Koniec instalacji, konieczny będzie zimny reset (Ctrl+LALT+PALT)

Po instalacji
Workbench AmigaOS 4.1 Update 3 System załadował się, pierwsze co rzuciło mi się w oczy to nowa informacja na górnej belce menu, system uruchomiony z aktualizacją trzecią. Workbench muszę skonfigurować od nowa, podczas instalacji Instalator wykonał kopię zapasową mojej konfiguracji i oryginał usunął. Skoro jest to zalecane to najwyraźniej trzeba skonfigurować blat Workbench-a od nowa, a może nie i wystarczy przywrócić konfigurację z kopii zapasowej... nie sprawdzałem, ustawiłem wszystko jeszcze raz. Widać wyraźne przyspieszenie operacji 2D. Okna szybciej otwierają się, ikony szybciej wyświetlają. Najważniejsze dla mnie jest to, że nic nie trzeba poprawiać w S-S i KickLayout. Po kilku dniach użytkowania rzeczywiście widać poprawę stabilności systemu. Ogólnie aktualizacja wpłynęła korzystnie na całokształt pracy systemu.
Powrót


Autor: Pekdar


Kontakt