Spis treści
INTERFEJSY PCI

W chwili obecnej mamy na rynku trzy interfejsy, umożliwiające podłączanie do Amigi pecetowych kart w standardzie PCI. Jest to: G-Rex, Mediator i Prometeusz. Zapytaliśmy użytkowników, co sądzą o tych produktach. Oto wyniki sondażu, jaki przeprowadziliśmy w dniach 30 maja - 6 czerwca br. na próbie stu losowo wybranych użytkowników Amigi.

      Blisko połowa ankietowanych (49%) za najlepszy interfejs PCI uznała urządzenie Mediator. Także dużo głosów, bo 38%, otrzymał Prometeusz, a najmniej G-Rex - 13%.
      Największe szanse na ustanowienie standardu i zdobycie rynku ma Mediator. Takiego zdania było 67% użytkowników. W szanse Prometeusza wierzy 18% osób, niewiele gorszy wynik otrzymał G-Rex - 15%.
      Producenci wspomnianych interfejsów prowadzą między sobą kłótnie, oskarżając się o pomówienia oraz kradzieże tajemnic technologicznych i sterowników. Poprosiliśmy ankietowanych o wskazanie interfejsu, którego producent zachowuje się najgorzej. W ten sposób najgorzej zachowującą się firmą okrzyknięto producenta Mediatora (72% głosów). 22% głosów otrzymał producent Prometeusza, a firma odpowiedzialna za G-Rexa - 6%.

Opracował Sławomir Wilk
Spis treści