Amiga MinusEskarina
<<  Spis treści  >>
OPINIE
Gunter Horbach, KDH Datentechnik:

Przygotowujecie port USB o nazwie Subway do Amigi. Co ze sterownikami do urządzeń USB typu skanery, drukarki czy kamery internetowe? Czy sterowniki zostaną wydane wraz z pojawieniem się portu USB? Jeśli tak, to jakie urządzenia będą na starcie obsługiwane?

Przygotowujemy oprogramowanie do obsługi klawiatur, myszek i drukarek oraz pomagamy w tworzeniu programów do obsługi kamer cyfrowych i skanerów. Wraz z portem Subway zostaną wydane sterowniki zapewniające obsługę wymienionych urządzeń za wyjątkiem kamer i skanerów, do których oprogramowanie zostanie wydane przez pracujące nad nimi firmy.


Wouter van Oortmerssen:

Jesteś znanym twórcą języków programowania, m.in. AmigaE. Od dłuższego czasu powszechnie wiadomo, że pracujesz nad nowym językiem noszącym nazwę Sheep na potrzeby firmy Amiga Inc. Co to ma być za język?

SHEEP jest językiem skryptowym. Jest to bardzo obszerny język, który może być używany do szerokiej gamy zastosowań. Język jest bardzo przyjazny dla początkującego użytkownika i posiada przejrzystą, nieskomplikowaną składnię. Oprócz tego SHEEP jest wyposażony w szereg zaawansowanych elementów, umożliwiających dla przykładu obsługę modułów i operacje na ciągach tekstowych czy tworzenie multifunkcji. SHEEP różni się tym od innych języków, że posiada całe spektrum udogodnień dla początkującego programisty, oferując możliwość używania języka do zaawansowanych celów (tworzenie "natywnego" kodu z prędkością zbliżoną do kompilatorów C/C++). Ideą języka jest jego dostępność na wszystkich poziomach systemu, pomiędzy wszystkimi systemowymi składnikami (dla przykładu Arexx obsługiwał tylko programy wyposażone w port Arexxa). Mówiąc w skrócie, możliwości skryptów zostaną zwielokrotnione.


Filip Dąb-Mirowski, Matay:

Kiedy pojawią się sterowniki kart muzycznych i tunerów TV do Prometeusza i czy Matay zamierza stworzyć własną kartę procesorową podłączaną do Prometeusza?

Sterowniki dla tunerów TV i kart muzycznych pojawią się w pierwszym kwartale 2002 roku. Jeśli chodzi o kartę PPC, powtórzę tylko to, co mówiliśmy od czasu premiery Prometeusza: nie planujemy i nie tworzymy własnej karty procesorowej, wykorzystamy istniejące na rynku rozwiązania, których jest naprawdę sporo. Obecnie współpracujemy z dwiema niezależnymi firmami, wobec czego istnieje realna szansa, że Prometeusz obsługiwać będzie wiecej niż jedną kartę procesorową, dając tym samym możliwość wyboru użytkownikom.

Rozmawiał Sławomir Wilk
<<  Spis treści  >>